Tradičné stavanie mája… / Hagyományos májusfa állítás…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Už niekoľko rokov sa obyvatelia obce Čechyniec vždy 30. apríla stretávajú pri KD na obľúbenom kultúrnom podujatí, ktoré približuje tradície našich predkov – na stavaní Mája. Máj, teda mladý silný strom predstavuje odnepamäti symbol prichádzajúcej jari, rozvíjajúceho sa života a lásky. Spoločné stavanie Mája v centre obce už roky zbližuje obyvateľov našej obce, spríjemňuje im posledný aprílový podvečer a je ideálnou príležitosťou na stretnutia s priateľmi a vychutnanie si pekného kultúrneho programu.

Prítomných srdečne privítal starostu obce, ktorý tak otvoril celé podujatie. Po kultúrnom programe detí ZŠ a folklórneho súboru: “Szél fújja pántlikám…“ už nasledovalo samotné stavanie Mája, ktoré realizovali mládenci z obce. Máj bez problémov postavili za povzbudzovania detí, ktorým sa táto časť podujatia asi najviac páčila. Organizátori podujatia pripravili pre dospelých návštevníkov okrem zaujímavého a bohatého programu aj občerstvenie. Podujatie sa nieslo v dobrej atmosfére a vo výbornej nálade. Spokojní návštevníci sa z podujatia rozišli do svojich domovov až v neskorých ranných hodinách. Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým ktorí priložili ruku k dielu a aktívne sa zúčastnili na prípravách stavania mája.


Idén is sor került falunkban immár hagyománynak mondható májusfa állításra a helyi KH melletti téren. A jelenlevő lakosokat a helyi polgármester fogadta és ismertette velük a rendezvény műsorát. Majd felléptek a helyi alapiskola diákjai és a „Szél fújja pántlikám …“ hagyományőrző csoport tagjai. A kiváló kultúrműsort maga a májusfa felállítása követte és kora reggelig szóló táncmulatság. Ezennel szeretnénk köszönetet mondani mindenkinek, aki bármilyen módon hozzájárult az ünnepség megrendezéséhez.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
2015-05-04T21:17:19+00:00 4. mája 2015|Novinky|

Leave A Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.